enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,4403
EURO
17,7943
ALTIN
970,62
BIST
3.281,61

TSO, öğrencilere bot yardımında bulundu

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye bot yardımı yapıldı.

TSO, öğrencilere bot yardımında bulundu
05.11.2021 21:43
A+
A-

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik 700 öğrenciye yapılacak botların teslimi için program düzenlendi. TSO binasında düzenlenen programa, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Başkan Yardımcısı Tasin Tanyıldız, Kdz. Ereğli Gençlik Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş ile okul yöneticileri katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Aksoy teşekkür etti

Yardımlara ilişkin konuşan Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ile yönetimine teşekkür etti. Aksoy açıklamasında, “Kdz. Ereğli TSO her yıl olduğu gibi bu yılda, ilçemizde ihtiyaç sahibi olan 700 öğrenciye bot yardımı yapmıştır, geçmiş yıllarda da bu yardımı yaptı. Pandemi döneminde uzaktan eğitimde sorun yaşayan çocuklarımıza tablet, bilgisayar yardımının yanında yine çocuklarımızın okuması için kitap yardımı da her sene rutin olarak yapılıyor. Eğitimin her alanında, yaptığı bu yardımından dolayı başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Keleş, “En keyif aldığımız iş eğitim yardımlarıdır”

Düzenlenen bot yardım programında konuşan Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, eğitime yönelik yaptıkları her çalışmadan büyük keyif aldıklarını belirterek, eğitim alanındaki çalışmalara destek olmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Keleş burada yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi;“Geçen yıl pandemi sebebi ile yaklaşık 150 öğrencimize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla tablet alarak yardımda bulunmuştuk. 23 Nisan’da çok keyif alarak yaptığımız bir uygulamamız var. İlkokul çağındaki her çocuğumuza ikişer, üçer kitap hediye ediyoruz, öğretmenlerimiz vasıtasıyla evlerine kadar ulaşma imkanına vesile olduk. Bizi de onurlandırıyor bu işler. Aynı zamanda üniversite sınavında ilk bine giren 6 öğrencimizi de burada ödüllendirdik. Hem özel okullarımızın hem de devlet okullarımızın gücünü ve Ereğli’mizin dinamizmini ortaya koymuş olduk. Bugün de yine kış sezonu yaklaşıyor, 700 tane öğrenci kardeşimize bot yardımında bulunmak istedik. Umarım Ereğli’de eğitim öğretim hayatı kazasız belasız sekteye uğramadan güzel bir dönem olur.”

Kaymakam Yapıcı “TSO’nun eğitime katkıları bizi sevindiriyor”

Kaymakam Mehmet Yapıcı ise yaptığı konuşmada Kdz. Ereğli TSO’nun eğitime yaptığı katkıların kendilerini de sevindirdiğini vurguladı. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Yapıcı konuşmasında, “Sanayi ve Ticaret Odamızın bu hayır işinde burada olmaktan dolayı memnunum. Dünya değişiyor, dünyada ihtiyaçlar değişiyor. Eğitim şekli değiştiriyor, eğitimin ihtiyaçları değişiyor. Dolayısıyla devletin bütçesi ile her ihtiyacı karşılamak, her şeye yetişmek mümkün değil. Bu anlamda odalarımızın bizim yetişemediğimiz yerlere yetişmesi bizi sevindiriyor. Özellikle fakir çocuklara yapılan bu yardımı çok önemsiyorum. Katkısı olanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından, okul idarecilerine temin edilen botlar teslim edildi.

Yorumlar

four × 5 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.