enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,4403
EURO
17,7943
ALTIN
970,62
BIST
3.281,61

Vali Tutulmaz’ın Öğretmenler günü mesajı

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Tutulmaz’ın Öğretmenler günü mesajı
23.11.2021 17:08
A+
A-

Açıklama şöyle:

Toplumların yaşadığımız dünyada varlıklarını sürdürebilmeleri, kalkınabilmeleri, ekonomik ve toplumsal yaşamlarını refah içerisinde idame ettirebilmeleri ancak kalkınma ve gelişmenin ana unsuru olan nitelikli ve kaliteli bir eğitim sistemi ile iyi eğitimli insan gücüyle mümkündür.

İşte bu nedenle eğitim-öğretim ülkemizin her zaman öncelikli ve önem verilmesi gereken konuları arasında yer almış, cumhuriyetin ilanının ardından başlatılan eğitim seferberliği ve değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugünlere gelinmiştir.

Öğretmenlik büyük emek, sevgi, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen onurlu bir meslek; eğitim sistemimizin en önemli temel taşıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanın verildiği tarih olan 24 Kasım’ın her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanması, dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren öğretmenlerimize devletimizce verilen önemin bir göstergesidir.

Ulvi bir görev yapan öğretmenlerimiz; yaşamamızın önemli bir parçası olan eğitim öğretimin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi yolunda üstlendikleri görevi büyük bir sorumluluk, azim ve fedakârlıkla yerine getirmektedirler.

Eğitici, öğretici, rehberlik edici kimlikleriyle toplumsal yaşantımızda saygın bir yeri olan öğretmenlerimizin kalkınmış, her zaman büyük ve güçlü bir Türkiye için yetiştirecekleri kuşaklar, ülkemizi gelişmiş ülkeler içerisinde söz sahibi yapacaktır.

Değerli öğretmenlerimizin sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübeleri; her zaman olduğu gibi ülkesini milletini seven, milli ve manevi değerlere bağlı, bilim ve teknolojiyi çağın dinamiklerine göre kullanan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, çözüm üreten, sorumluluk sahibi, kişilikli bireyler yetiştirmeye fazlasıyla yetecektir.

Sevgili öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve sorumluluk bilinciyle bir nakış gibi işleyerek yetiştirdiği çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde devletimiz; 2023, 2053, 2071 hedeflerine kararlı ve emin adımlarla ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımızın ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları yolunda yol gösterici kimlikleriyle fedakârca çabalayan, gelişmelerine büyük katkı sağlayan, eğitimin mimarları, vazgeçilmezleri öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten duygularımla kutluyor; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu, uzun ömürler, halen görevde olan öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Yorumlar

1 × one =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.