enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,4526
EURO
17,7055
ALTIN
966,75
BIST
3.265,64

Gençler kütüphanenin açık kalmasını ve modernleşmesini istiyor!

Kdz.Ereğli AKM salonunda bulunan halk kütüphanesinde, öğrencilere sorunlarını sorduk.

Gençler kütüphanenin açık kalmasını ve modernleşmesini istiyor!
30.12.2021 17:09
A+
A-

Kdzereglinet gazetesi olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz.Ereğli Yüksekokulu öğrencilerine ve Kdz.Ereğli’de eğitim-öğretim gören lise öğrencilerine AKM’de bulunan halk kütüphanesinde, hafta içi öğle saatlerinde eğitim sorunlarını sorduk.

Kdz.Ereğli’de okuyan öğrenciler eğitim açısından en büyük problemin kütüphane eksikliği ve mevcut kütüphanenin yetersiz olduğunu dile getirdiler.

Üniversite öğrencileri kütüphanenin aktif olduğu saatlerin akşam 21.00’a kadar çekilmesini istiyor. Pazar günleri de kütüphanenin kapalı olması birçok öğrenciyi mağdur duruma düşürüyor.

Üniversite ve lise öğrencilerinin sözleri aynen şu şekilde;

“Böylesine güzel bir kentte kütüphane eksikliğinin olması bizleri şaşırttı ve bir o kadar üzdü. Birinci öğretimde okuyan öğrenciler sınav haftalarına yakın zamanlarda kütüphaneye gidiyor ama bazen vakit yetmiyor. Okuldan çıkıp doya doya kütüphanede vakit geçiremiyoruz. Gittiğimizde ise kütüphanenin kıraathaneden farksız olduğunu düşünüyoruz. Kdz.Ereğli’ye yakışır bir kütüphane olmaması büyük bir eksiklik umarız yetkililer bu duruma bir el atar.”

Bazı lise ve üniversite öğrencileri kaymakamlığa ve CİMER’e dilekçe yazdıklarını belirtti.

Dilekçelerin geri dönüşlerine göre saatler ileri alınacak denilse de Kdz.Ereğli’de eğitim gören öğrenciler daha fazla kaynak, yeni ve modern kütüphane istiyor.

Yorumlar

four × 4 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.