enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
17,9321
EURO
18,4251
ALTIN
1.037,63
BIST
2.864,25

SÜTTEN ÇIKMIŞ ‘AK’ KAŞIK

10.12.2021 13:50
A+
A-

Bugünlerde gündemde yapılan zamların yerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu el hareketi aldı.

AKP yandaşları ve siyasetçileri yapılan bu hareketi medya üzerinden sürüklemeye devam ederken geçmişte yapılan ahlaksızlıkları bu fırsatla birlikte değerlendirmiş oldu.

Ben bu yazımda siz okurlarıma birkaç hatırlatma yapmak istiyorum.

AKP’li İş Adamı Mehmet Cengiz’in sözlerini biraz hatırlayalım.

“BU MİLLETİN *MINA KOYACAĞIZ”

Yapmış olduğu bir telefon görüşmesinde “Bu milletin *mına koyacağız” dedi. Bu sözlere rağmen vergi borçları silindi. Daha sonrasında “Artık daha dikkatli konuşacağım” demiş olsa bile Türk ırkı gibi muteber bir kana sahip olan bu millete bu denli ahlaksız bir küfür edilmesinin katiyen affı olamaz…

“AHLAKSIZ KONUŞMALARI SIZDI”

AKP’li ve MKYK üyesi olan Mücahit Birinci Kutlu’nun sosyal medyaya sızan WhatsApp konuşmaları ise gündemde günlerce konuşuldu. Paylaşım yapan kişiler çok geçmeden atmış olduğu görüntüleri ve metinleri teker teker sildi. Konuşmaları buraya atmak isterdim lakin kendi yazımda bu şekilde ahlaksız konuşmaları bir başkası yapmış olsa bile koymak istemiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde sokakta bir çiftçi ile konuşmaları yine o dönem gündem olmuştu.

“HADİ ANANI DA AL GİT!”

Çiftçi’nin isyanı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız’ın “Lan artistlik yapma” söylemleri sonrası çiftçi “Lan mı? Canınız sağ olsun” demesi üzerine devam eden konuşmada çiftçi “2 senedir anamız ağladı” dedi. Bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız “Hadi ananı da al git!” dedi. Söylenilen bu cevabın üzerine geçmiş gündemde konuşulsa bile şu an bu cümleler hatırlanmıyor.

“ULAN OĞLUM BU NE HAL?”

Biliyorsunuz ki gençler bu Cumhuriyet’in geleceğidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Rize’deki açılış töreninde kurdele kesme merasimi sırasında yanındaki çocuklarla kurduğu iletişim sosyal medyada gündem oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız önce, “Tayyip dede” diyerek söze başlayan ve kendisine bir şeyler anlatan çocuğa, “Tamam be, tamam ulan” sözleriyle karşılık verdi. Ardından aynı çocuğu, kurdeleyi erken kestiği için başına vurarak uyardı. Erdoğan, sonrasında ise yanına gelen bir başka çocuğa, “Ulan oğlum ne bu hal? Geç şuraya!” dedi.

Son hatırlatmam ise Ensar Vakfı’nda çocuklara yapılan istismar ve bu istismarın müstehcen görüntülerinin çekilmesi iddiası.

“ÖNERGE REDDEDİLDİ”

Bu durumun gündeme oturmasının ardından MHP’nin TBMM’ye sunmuş olduğu “çocuklara yönelik cinsel istismarın araştırılması ve önlenmesi için komisyon kurulması” önergesi reddedildi. Çoğunluk olarak ‘Evet’ oyu çıkmasına rağmen Meclis’i yöneten AK Partili Meclis Başkan Vekili Ahmet Aydın bu duruma karşı çıktı ve oylama tekrar yapıldı. Yapılan ikinci oylamada maalesef önerge reddedildi.

Bu ülkede hiçbir siyasetçi “Sütten çıkmış AK kaşık değil.” Birinin özür dilemesi gerekiyor ise bütün siyasilerin önce Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda sonra bütün medyanın önünde halktan özür dilemesi gerekiyor. Yıllardır bu ülkede sağ-sol demeden bütün siyasetçilerin ahlaksız davranışları oldu. 7’den 70’e evde, okulda, tatilde, her yerde herkes siyasi bir konuşma yapıyor. Siz siyasetçiler bu millete bir gün değil yıllardır borçlusunuz…

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.