enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34

Başkent elektrik faturları için inceleme başlatıldı

Elektrik faturlarından şikayet edenlerin EPDK’ya başvurmaları istendi..

Başkent elektrik faturları için inceleme başlatıldı
12.01.2022 16:30
A+
A-

EPDK, 1 Ocak’tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığına yönelik şikayetleri inceleme kararı aldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde kuruma iletilen şikayetler üzerine aralık ayına ait faturaları mercek altına aldıklarını açıkladı.

Yılmaz, perakende satış şirketlerinin ilk okuma tarihiyle son okuma tarihi arasındaki gün sayısına göre hesaplama yapmak zorunda olduğunu belirterek, “Perakende şirketleri, örneğin, aralık ayı içinde ne kadar gün varsa tüketimi ona göre oranlayarak eski fiyatlar üzerinden, ocak ayı içinde ne kadar gün varsa da yine tüketimi ona göre oranlayarak yeni tarife üzerinden hesaplama yapmak zorunda. Her tüketici kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır.” diye konuştu.

Bilindiği üzere Zonguldak’ta Başkent elektrik’in Ocak ayı zammını Aralık ayında vatandaşa ve esnafa yansıttığı iddia edilmişti..

Başkent Kdz.Ereğli köylerini aydınlatamıyor

Zonguldak’ta Başkent eziyeti devam ediyor

20 YILDIR SÖNMEYEN AMPUL EREĞLİ KÖYLERİNİ AYDINLATAMADI

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.