enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34

Kdz.Ereğli iskelesi Belediye’nin elinden alınıyor.. AKP’de hareket yok..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Bozhane mevkiinde bulunan Belediye iskelesinin bakanlık tarafından Ereğli Belediyesi’nin elinden alınmak üzere olduğunu açıkladı. Siyasilere ve İktidar Partisi İlçe Başkanı’na seslenen Başkan Posbıyık, “AK Parti İlçe Başkanlığı’nda bir hareket yok. Ereğli’nin sorunlarıyla ilgilenmiyorlar. Onlar Zonguldak’ta Hamdi beyle beraber, orada ne iş var, ne yok onunla uğraşıyorlar. İskele, Belediyenin elinden alınmak üzere” dedi.

Kdz.Ereğli iskelesi Belediye’nin elinden alınıyor.. AKP’de hareket yok..
06.01.2022 17:02
A+
A-

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ocak ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda Belediye iskelesinin Bakanlık tarafından belediyeden alınmak üzere olduğunu açıkladı.

Siyasilere ve İktidar Partisi İlçe Başkanı’na, Ereğli’nin sorunlarıyla ilgilenmesi çağrısında bulunan Başkan Posbıyık şunları söyledi:

Çınaraltı’ndaki İskele ve rıhtımı 1994 yılında başkan olduğum zaman Çevre Bakanlığı veUlaştırma Bakanlığı ile direkt bağlantı kurarak belediye adına kiraladım. Uzun yıllar belediyeye bir gelir temin etti. Belediyenin ana gelir kaynaklarından bir tanesidir. Halkın ihtiyaçlarını karşılamak için orayı da kullanıyoruz. Benim görevden ayrıldığım 2014 yılında yerime gelen arkadaşlar Hüseyin Uysal ve ekibi, maalesef gerekli vecibeleri yapmamışlar. İzin almamışlar,birçok konuda olduğu gibi belediyeyi çökertmişler zaten.  Harçları yatırmamışlar izin belgesini iptal etmişler. Biz geldiğimizde tekrar devreye girdik ve oradaki prosedürüyeniden yaptık. Hatta harçlar yatırılmadığı için de gelir gelmez göreve 452 bin lira harç yatırdık Çevre Bakanlığına, Milli Emlak Genel Müdürlüğüne ve tekrar bize izin verilmesi için uzun zamandır uğraşıyoruz… Ama bu cami meselesi onu da aksattı.Söyledikleri cami yerine izin vermediğimiz için Çevre Bakanlığı her konuda Ereğli Belediyesinin işlerini stop ettirip, hiçbir işini yapmıyor. Sayın Kaymakamımız uğraşıyor. Milletvekillerimizden Ahmet Çolakoğluuğraşıyor. Saadet Oruç hanımefendi uğraşıyor hala çözemedik. Bizim elimizden yakın zamanda iskeleyi alabilirler. Meclis üyelerimiz de bilgi sahibi olabilirler.

EREĞLİ İÇİN MÜCADELE EDİN

O iskele benim değil Halil Posbıyık’ın değil. Bu belediyenin yeri ama Ereğli’de hiç hareket yok. AK Parti’de, ilçe başkanlığında hareket yok. Bu işlerle işi yok. Onlar Zonguldak’ta Hamdi beyle beraber orada ne iş var ne yok ona uğraşıyorlar Sağ olsunlar. İskele elden gidiyor. Bu iskele giderse bugün ben varım yarın başkası gelir ama iskele elden gidiyor.  Ben kamuoyunu, meclis üyelerini uyarıyorum. Belediye meclis üyeliği sadece toplantılara katılmakla, parmak kaldırmakla olmaz. Ereğli için mücadele edeceksiniz mücadele.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.