enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,5812
EURO
18,2890
ALTIN
1.023,04
BIST
3.553,85

Karadeniz Ereğli KYK’da şikayetler bitmiyor

Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdu ile ilgili öğrencilerin şikayetleri bitmiyor…

Karadeniz Ereğli KYK’da şikayetler bitmiyor
18.03.2022 18:15
A+
A-

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin öğrencilerinin barındığı Karadeniz Ereğli’de bulunan Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdu ile ilgili öğrenci şikayetleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak yaptığımız araştırmalar neticesinde ortaya çıkan sonuç, şikâyetleri doğrular nitelikte.

Yapılan şikayetler içerisinde kız öğrencilerin çamaşırhanede erkek personellerinin çalışması ve bu durumun psikolojik olarak kız öğrencilerde rahatsızlık duymalarına sebebiyet veriyor.

20’00’DAN SONRA YEMEK KALMIYOR

Yurtlarda kalan öğrenciler için mevzuatta yazılan kurallara göre 22.30’da kapanması gereken ancak 16.00’de başlayan yemek saati 20.00’da bitiyor. Öğrenciler bu durumdan ötürü “Akşam geç saatlere kadar çalıştığımız günlerde, aç kalıyoruz.” diyerek tepki gösteriyor.

ÖĞRENCİLER SERVİS NEDENİYLE DERSE GEÇ KALIYOR

Gülüç KYK yurdundan Kdz. Ereğli Bülent Ecevit Fakültesine sabah saat 08-09-10 ve 12.00’de 2 servis kalkıyor. Bu iki servis ise yeterli olmuyor. Servisler dolunca açıkta kalan öğrenciler toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalıyor. Çoğu zaman derse geç kalan öğrenciler aynı zamanda, ekonomik olarak da yıpranıyor. Okuldan gelirken ise servis hizmeti bulunmuyor. Öğrenciler, Ereğli yerine Gülüç’te hizmet veren KYK nedeniyle, 3 farklı otobüs değiştirmek zorunda kalıyor.

ÖĞRENCİLER AÇ YATIYOR

KYK yurtlarında kalan öğrenciler, akşam 20.00’da yemek saati geçtikten sonra yemek ihtiyacını karşılamada sorun yaşıyor. Kdz.Ereğli İlçe Spor Müdürlüğü tarafından alınan karara göre; yurtlara 23.00’dan sonra paket servis kabul edilmiyor. Yemek saatini kaçıran öğrenciler, paket servis de alınmayınca, aç yatmak zorunda kalıyor.

YURTLARDA ÇAMAŞIR SORUNU

KYK yurtlarında 9 adet çamaşır makinesi ve 9 adet kurutma makinesi bulunuyor. KYK’da bulunan öğrenci sayısına göre; yetersiz kalan makine sayıları nedeniyle, öğrenciler 1 haftayı bulan çamaşır sırası nedeniyle hijyen konusunda mağduriyet yaşıyor.

Yurtlarda çalışan personel sayısının yeterli olmadığı iddia eden öğrenciler odaların personel tarafından paspaslanmadığını belirtiyor.

Yorumlar

11 − 7 =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.