enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,5806
EURO
18,2592
ALTIN
1.021,90
BIST
3.553,85

Kaymakam Mehmet YAPICI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Kdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı yayımladı.

Kaymakam Mehmet YAPICI’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı
07.03.2022 17:52
A+
A-
8 Mart, kadınların eşitlik ve daha iyi yaşam şartları elde etme uğruna verdikleri mücadelenin bir sonucu olarak “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanmaktadır.
Aile kurumunun temelini oluşturan, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki başarıları kadar, yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine daha çok katkıda bulunmaktadırlar.
İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan kültüre hayatın her alanında başarıları ile yerini almıştır. Kadınlarımızın işgücüne katılım oranlarını arttırılması, eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması, mesleki bilgi ve beceriye sahip olmaları ile ekonomideki yerlerinin güçlendirilmesi, kadın girişimcilerimizin teşvik edilmesi, daima temel önceliğimiz olmalıdır.
Bu anlamlı gün vesilesiyle, varlıklarıyla onurlandığımız, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; ailenin ve toplumun temelini oluşturan, emek veren, eğiten, yetiştiren, dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın “ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü ”nü kutluyorum.
Yorumlar

18 − seventeen =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.