enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,4591
EURO
17,7469
ALTIN
966,37
BIST
3.265,64

Kaymakan Yapıcı 18 Mart mesajı yayımladı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, “ 18 Mart Şehitler Günü ” dolayısıyla mesaj yayımladı

Kaymakan Yapıcı 18 Mart mesajı yayımladı
17.03.2022 15:32
A+
A-

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI’nın “ 18 Mart Şehitler Günü ” dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj aşağıda yer almaktadır.

Kurtuluş mücadelesinde elde edilen zaferin başlangıcı olan Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin tarih boyunca kazandığı en büyük kahramanlıklardan biridir. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Hiç şüphesiz, Anadolu’yu yurt edindiğimiz günden bu günlere kadar, tarihimizin her döneminde Milletimiz, Vatanımız ve Bayrağımız için canını feda etmekten kaçınmayan Aziz Şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir.

Bizlere düşen en büyük görev, kahraman atalarımızdan, aziz şehitlerimizden bize miras olan vatanımıza birlik beraberlik içerisinde sahip çıkmaktır.

Bu duygularla Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

Mehmet YAPICI

Kaymakam

Yorumlar

sixteen − one =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.