enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,5806
EURO
18,2592
ALTIN
1.021,90
BIST
3.553,85

Başkan Ertuğrul 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

Kdz.Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

Başkan Ertuğrul 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı
30.04.2022 17:16
A+
A-

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü, geçmiş yıllara nazaran daha dar kapsamlı etkinliklerle de olsa duygularımız ve fikirlerimiz değişmeden kutluyoruz.
İçinde bulunduğumuz endüstri ve bilim çağının en kıymetli ayak izi olan; 98 yaşındaki cumhuriyetimizin de temel gücü niteliğini elinde tutan emekçilerimiz için 1 Mayıs’ın önemi tartışılmaz. Hele, alın terinin karşılığının o ter soğumadan verilemediği; içinde bulunulan ekonomik sıkıntılar sebebiyle ülkenin işveren sınıfının işçi çıkarmak zorunda kaldığı hatta işçilerinin haklarını veremediği; devleti yöneten siyasî otoritenin de EYT gibi bir türlü çözüm üretmediği sıkıntıların yaşandığı, işçi çıkarımlarının olağan hale geldiği; devlet kurumları niteliğindeki birbirinden değerli tesislerin ve fabrikaların, özelleştirme adı altında elden çıkarılarak yok edildiği Türkiye’de bu 1 Mayıs’ta da haklı taleplerin dile getirilmesi için bedenimizle ve yüreğimizle alanlarda olacağız.
Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak her zaman birlik ve dayanışmadan yana olduk. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde işçilerimizin verdiği her emek ve özgürlük mücadelesinde onların yanlarında yer aldık. Bundan sonra da işçi sınıfının yanında olmaya, onlara güç vermeye devam edeceğiz.
Her 1 Mayıs; barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür.
Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun.

Op. Dr. Eylem ERTUĞRUL
CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı

Yorumlar

14 − six =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.