enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6403
EURO
19,5641
ALTIN
1.060,04
BIST
4.957,77

EGD Denetim Kurulu Başkanı da atıldı

Şafak Erel suç işlemeye devam ediyor

EGD Denetim Kurulu Başkanı da atıldı
01.06.2022 14:19
A+
A-

Seçildiği günden bu yana yanlış yönetim şekli ve uslüpsüz yazılarıyla gündemdem düşmeyen, Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı skandal bir karara daha imza attı.

31 Mart 2021 tarihinde yapılan kongrede Başkan Şafak Erel’in listesinden denetim’e seçilen ardından yapılan görevlendirmede Denetim Kurulu Başkanı olan, deneyimli gazeteci Altan Akçakese, Şafak Erel tarafından habersiz şekilde dernekten atıldı.

2.BAŞKAN İSTİFA ETMİŞTİ.

Geçtiğimiz hafta gerçek gazetecilerin dernekten atıldığı, fakat meslekdışından birçok vatandaşın derneğe üye olmasına tepki gösteren EGD 2. Başkanı Hüseyin Orhan, dernekten istifa etmişti.

EGD MAHKEMELİK OLDU.

Yine bilindiği üzere, EGD Başkanı Şafak Erel ve yönetimi tarafından usulsüz şekilde dernekten atılan Gazeteciler haklarını aramak için mahkemeye başvurmuştu.

AKÇAKESE: ‘SENDEN KURTULDUĞUMA SEVİNMELİYİM’

Konuyla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yapan Altan Akçakese; Erel’e tepki gösterdi. Akçakese; Erel’e seslenerek; ‘Kendine yakışanı yaptın‘, dedi..

Açıklama şöyle:

Şafak Erel! Sana teşekkür ediyorum. Beni dernek üyeliğinden ve denetim kurulundan uzaklaştırmakla kendine yakışanı yaptın. İnan ki, senin yaptıkların dolayısıyla şahsının başkan olduğu derneğimizde üye olarak kalmak bile zul geliyordu. Büyüksün! Nasıl bir iyilik yaptın, anlatamam. Ne yazık ki seni ben de mahkemeye vereceğim galiba; ha değer mi, bunu bilmiyorum. Bakacağız.
Yok ya… Düşündüm de… Öyle bir şey yapmam. Gerek yok. Ben senden kurtulduğuma sevinmeliyim bence. Zaman kaybına tahammülüm yok bugünlerde. Benim için ekmek mücadelesi daha önemli. Çalışmak varken seni kafaya takıp zaman harcamak boşa zahmet.
***
Üzüldüğüm şu ki; son bir yıldır bir koltuk sahibi olmakla payelerinin arttığını, apoletinin yıldızlarla dolduğunu falan sanmaya başladın. Sorun yok; sen her zaman ağabeyimizsin. Öyle de kalacaksın. En azından gözümün içine bakarak; “İlk fırsatta seni de atacağım.”, demiştin. Sözünün eri çıktın. Bunun için de ayrıca tebrik ediyorum seni. Dernek üyesi olarak kalmak bana artı bir şey kazandırmıyordu; yani kaybım yok. Ama bu tavırlarınla sen çok şey kaybediyorsun, bunu unutma! Bu asabiyetin, çok kıymetli arkadaşın için altın alma yetkisinin sana verilmemesi olabilir. Üzüntünü paylaşıyorum. Sözüm söz; seni o koltuktan uğurladıkları gün geldiğinde ben altın alıp bir fakire bağışlayacağım. Allah sevabını sana yazsın.
Haydi hayırlı günler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.