enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34

KDZ. EREĞLİ’DE İLÇE BAŞKANLARININ DURUMU

10.06.2022 22:54 | Son Güncellenme: 11.06.2022 15:38
A+
A-

Uzun bir süredir köşe atmıyorum. Birkaç günüm nereden başlayacağımı düşünerek geçti.

Öncelikle Karadeniz Ereğli’de bulunan ilçe başkanlarından başlamak istedim.

Yayında da belirttiğim gibi bazı konularda çok açık ve sert bir şekilde yazacağımı söyledim.

Tabi bu durum bütün ilçe başkanları için geçerli değil.

EVRİM BALBALOĞLU

Karadeniz Ereğli İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, hakkında daha önce bir köşe yazısı yazmıştım. “Nasıl ulaşacağız bu iyi başkana?” başlığı ile beraber, telefonlarına ulaşılmadığı için şikayetimi yazıda belirtmiştim. Sanırım Evrim Başkan, bu durumu düzeltti ve düzeltmeye çalışıyor.

Ancak şu durum beni halen memnun etmiyor; aktif olmamak.

CHP’den sonraki en büyük muhalefet partisinin ilçe lideri konumunda olup, aktif olmamak İYİ Başkana yakışmıyor. Evet, etkinliklerde görüyoruz, sohbet ediyoruz. Lakin kendi etkinlikleri hala söz konusu değil. Görmeyi ister miyiz? Elbette isteriz.

EYLEM ERTUĞRUL

Karadeniz Ereğli CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, hakkında bir köşe yazısı yazmadım. Telefonlarımı açıyor, mesajlarıma geri dönüş sağlıyor. Ve bu durum açık konuşayım beni fazlası ile memnun ediyor. Fakat Eylem Başkanı, yine diğer başkanlarımızda da olduğu gibi; aktif olamama sorunu söz konusu.

Muhalefet partileri arasında ilk sırayı bırakmayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanı’nı çeşit çeşit etkinlikler düzenlerken görmek isterdim. Önümüzde büyük bir seçim söz konusu ve Eylem Başkan’dan henüz bir hareket göremiyoruz. Kendisinin zekasına bizzat güveniyorum. Birçok işi başarabileceğine de inanıyorum. Ama gözle görünür bir durum yoksa eğer; benim için hiçbir şeyin önemi de yoktur.

RAHMAN DEMİRTÜRK

Karadeniz Ereğli MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, yazabilecek çok bir şey yok. Telefon açmama sorunu yaşamıyorum. Çünkü kendisini hiç arama gereği duymadım. Neden diyecek olursanız: “Sıfır icraat, sıfır hizmet, sıfır da sıfır…” derim. Kendisinde tam bir ‘Başkan’ duruşu olduğunu söyleyebilirim. Fakat boş duruş, icraate vuruş sergilemez. Aktif olmak lazım başkanım. MHP yavaş yavaş dökülüyor.

Nerede o eski ülkücüler? Eskiden ülkü ocakları denildiğinde gençler hevesle giderdi. Sıralara ‘Türkeş’ yazılırdı. Şimdi ülkü ocakları deseler gençlerin %90’ı “boş iş, onlar anca kabadayı gibi takılsın. Ülkücülük; takım giyip, silahla gezmekle olmuyor.” Der. Emin olun diyorlar da zaten.

SAFFET BOZKURT

Gelelim zurnanın davul gibi ses çıkardığı yere…

Karadeniz Ereğli AKP İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; telefonlarım açılmıyor Sayın Başkan!

İnanın kaç kez aradım hatırlamıyorum ama artık aramayı bıraktım. Ya soru sormak için arıyorumdur, ya da vatandaşın sorununu belirtmek için arıyorumdur. Bir gazetecinin yapması gerekeni yapıyorum.

Fakat ben Saffet Başkana ulaşamıyorum.

İktidar Partisi’nin İlçe Başkanı olarak sizlere ulaşamamak ne kadar da kötü başkanım. Sanırım milletvekilliğine koşuyorsunuz. Benim gözlemlerim o yönde…

Başkanım, sizi ne köylerde gezdiğiniz yollar, ne de izlediğiniz vinçler milletvekili yapmaz. Öyle milletvekili olunuyorsa ben sabah-akşam köy köy gezeyim. O kıraathane, bu inşaat derken belki bize de bir mevkii düşer.

Bir başka konuya gelecek olursak eğer; 6 ayda bir, biz gazeteciler Adalet ve Kalkınma Partisine fatura kesiyoruz. Fakat benim saydığım birkaç gazete ortalama 2-3 aydır ücretlerini alamadı. Ben dahil.

Şimdi bu durumda biz ücretini alamayanlar olarak; “Acaba AKP’nin bize karşı bir tepkisi mi var?” diye düşünüyoruz. Zaten benim aboneliğimi bir kere kestiler. Sebebi de AKP’yi eleştirdiğim içinmiş. Belli ki iktidar artık alınmaya başladı.

Üstelik faturayı kesiyoruz parayı bir başka gazeteden veya Yazıcıoğlu’ndan alıyoruz. Bir gazetecinin bir başka gazetenin ayağına kadar gidip ücret alması ne kadar etik bilemem. Ben gocunmuyorum, ama etik bir durum mu? Bence değil.

Yazıcıoğlu gazetelerin abonelik parasını kendi cebinden verdiğini söylüyordu geçen aradığımda ise partiden kendilerine para gelmediğini söyledi. Ben bu durumun içinden çıkamadım. Yazıcıoğlu ailesi Ereğli’nin gerçeğidir. Kabul ediyoruz. Ama Üç kuruş uğruna gazetecileri oradan oraya savurmalarını kabul etmiyorum. Onlara önerim; kaldıramayacakları yükün altına girmemeleri. Yakışmıyor!

İlçe Başkanlarının durumu bunlardan ibaret.

Bana göre hepsi iyi birer insan, fakat hiçbiri siyasetçi değil.

 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.