enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika

“Köyümüze doğalgaz verin. Yoksa çalışmalara engel oluruz”

Doğalgaz borularının köyün içinden geçeceğini öğrenen Hasanlı köyü muhtarı Recep Tufan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına dilekçe vererek; “Köyümüze doğalgaz verin. Yoksa çalışmalara engel oluruz”, dedi. Bakanlık ise ‘dağıtıcı firma ile görüşün’ cevabını verdi.

“Köyümüze doğalgaz verin. Yoksa çalışmalara engel oluruz”
22.06.2022 20:06
0
A+
A-

Alaplı’ya bağlı Hasanlı köyü muhtarı Recep Tufan, Batı Karadeniz Doğalgaz Boru Hattı Faz-2 Projesi kapsamında Kdz.Ereğli açıklarında keşfedilen doğalgaz’ın karaya çıkacağı alanın köylerinden geçtiğini öğrenince, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bir dilekçeyle başvurdu.

Köyünün doğalgaz’a kavuşması için girişimlerde bulunan Tufan’a, Bakanlık cevap vererek; “Talebinizi bölgenizde dağıtım faaliyetini üstlenmiş olan dağıtım şirketine bildirmeniz gerekmektedir“, denildi.

Bakanlık ayrıca doğalgaz borularının döşeneceği alanda köklü ağaç dikilmesinin yasak olduğu, mevsimlik ürün dikilmesinde herhangi bir sakınca olmadığı, borunun geçeceği 20 metre genişlikteki alandaki fındık ağaçlarının müştemilat tespitlerinin yapılıp, fındık sahiplerine bedelinin ödeneceği konusunda uyarılarda bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.