enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6336
EURO
19,4066
ALTIN
1.051,84
BIST
4.874,34

İYİ Parti’de ‘ölü kayıt’ olayındaki sorumlunun ilçe başkanının olduğu ispatlandı

İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, olayı üstünden atmak için yönetim kurulu üyelerinden savunma istedi.

İYİ Parti’de ‘ölü kayıt’ olayındaki sorumlunun ilçe başkanının olduğu ispatlandı
20.07.2022 18:11
A+
A-

Yeni Ufuk, Kdz.Ereğli İYİ Parti’deki ‘ölü kaydı‘ skandalında yeni bir perde açacak belgelere ulaştı. Daha önce yayınlanmamış olan belgelerde Balbaloğlu’nun iddia ettiğinin aksine tek sorumlunun kendisi olduğu ortaya çıktı..

Zonguldak İYİ Parti’de ‘ölü kayıt’ skandalı gündemdeki yerini korurken, Yeni Ufuk, ölü kayıtlarının bizzat İYİ Parti Kdz.Ereğli İlçe başkanı Evrim Balbaloğlu tarafından yapıldığını belgeleriyle ortaya çıkardı.

Ulaşılan belgelere göre; Yargıtay tarafından ‘ölü oldukları’ gerekçesiyle üyeliği reddedilen Yaşar Yiğitoğlu ve Nurettin Eroğlu’nun vefatlarından yaklaşık 1 sene sonra bizzat Balbaloğlu tarafından üye yapılmaya çalışıldığı belgelendi.

BALBAOĞLU, YÖNETİMDEN SAVUNMA İSTEDİ

İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu’nun, ölü kayıt skandalın kamuoyuna yansımasının ardından Yönetim Kurulu üyelerinden savunma isteyerek; parti suçunu üstünden atmaya çalıştığı öğrenildi.

TOPU İL BAŞKANINA ATMIŞTI

Bilindiği üzere Balbaloğlu medyaya yansıyan haberlerin ardından bir açıklama yaparak; üye kaydındaki tek yetkilinin Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen olduğunu belirtmişti. Ardından Erkmen, Balbaloğlu’nun iddiası üzerine bir açıklama yaparak; Balbaloğlu’nu yalanlamış ve ‘Sorumluluk il’de il başkanında, ilçe’de ilçe başkanındadır, üye kayıtlarında bir sorun varsa, bunun sorumlusu kendisidir”, şeklinde bir açıklama yapmıştı.

GENEL MERKEZ’İN REFLEKS’İ GECİKİYOR

Zonguldak İYİ Parti’yi 2’ye bölen bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Merkezinin Zonguldak’a bir denetmen göndereceği ve denetmenin raporu doğrultusunda hareket edileceği belirtilmişti.

Skandalın üzerinden 1 ay geçtiğini, belirten İYİ Parti üyeleri, İYİ Parti Genel Merkezinin bu konudaki refleksinin geciktiğini dile getirerek; “Aleni bir skandal ile kamuoyu önünde rezil olduk. Bunun sorumlusu belgelerde de göründüğü üzere İlçe başkanıdır. Genel merkezin bu konuda ivedilikle bir adım atmalıdır. Sonuç ne olursa olsun. Gerçek İYİ’ler bu işin peşini bırakmayacaktır”, şeklinde konuştular..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.