enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
17,9331
EURO
18,4099
ALTIN
1.039,38
BIST
2.864,25

Saffet Bozkurt’un 24 Temmuz mesajı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı yayınladığı bir mesaj ile kutladı.

Saffet Bozkurt’un 24 Temmuz mesajı
24.07.2022 15:09
A+
A-

Mesajında özel hayata saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak objektif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren basının, toplumların en önemli güvencelerinden biri olduğunu ifade eden Bozkurt; “Kamu yönetimi ile vatandaşlarımız arasında önemli bir işlev gören basınımız, demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde önemli bir yere sahiptir” dedi.

Bozkurt, mesajından şunları kaydetti:

“24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması dolayısıyla, ülkemizde her yıl Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Tarihin her döneminde haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın; toplumların gözü, kulağı ve sesi olarak demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları arasında yer almıştır.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Dünya ve ülke gündeminde yaşanan gelişmelerden günün her saati bizleri haberdar eden, iletişim özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları; toplumu bilgilendirmenin yanı sıra toplumsal sorunların dile getirilerek çözüme kavuşturulması, şeffaf yönetim anlayışının ve demokrasi kültürünün gelişmesinde büyük rol üstlenmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; basında sansürün kaldırılışının 114. yıl dönümünde, mesai kavramı gözetmeden, özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.