enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,4591
EURO
17,7469
ALTIN
966,37
BIST
3.265,64

Elpek Bezi Erdemir sayesinde Dünya’ya açılıyor

Pınarcık köyündeki Elpek Bezi üretim tesisine OYAK’tan üst düzey ziyaret

Elpek Bezi Erdemir sayesinde Dünya’ya açılıyor
21.09.2022 12:23
A+
A-

OYAK Destek Hizmetleri ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Oktay Demiray, OYAK SGS Genel Müdürü K.Faruk Güven ve OYAK SGS Genel Müdür Yardımcısı H.Erdal Özmutlu, Erdemir’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında 28 kadının istihdam edildiği, Kdz.Ereğli’ye bağlı Pınarcık köyündeki Elpek Bezi Dokuma evini ziyaret etti.

Pınarcık köyü muhtarı Hasan Korkmaz tarafından karşılanan heyet, ardından elpek bezi dokunan tezgahları inceledi. Elpek dokuyan eller kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifi başkanı Nigar Duman tarafından yapılan sunumda, amaçlarının Erdemir sayesinde elpek bezini dünyaya tanıtmak olduğunu sözlerine ekledi.

28 KADINA İSTİHDAM SAĞLANDI

Pınarcık köyü muhtarı Hasan Korkmaz, OYAK yönetiminin ziyaretinden memnuniyetini dile getirerek; Erdemir’in bu sosyal sorumluluk projesiyle 28 kadına istihdam sağladığının altını çizdi.

Korkmaz: “Erdemir’e destek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sizlerin sayesinde, 3 aylık bir eğitim sonunda, kadınlarımız usta birer dokumacı oldu. Kadınlarımızı evlerinden çıkartıp; üretmeye yönelttiniz, buradaki üretimin her aşaması tamamen el emeği, bunun için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır“, dedi..

UTANACAKLAR

Ziyaret sırasında konuşan OYAK Destek Hizmetleri ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Oktay Demiray, elpek bezinin 54 ülkeye tanıtımının yapılacağını belirterek;  Elpek bezi üretimi ve kadın istihdamını küçümseyen çevrelerin varlığının Kdz.Ereğli’ye yakışmadığının altını çizdi.

Demiray’ın açıklaması şöyle:

Her ne kadar bazı yöneticiler tarafından küçümsenip, Erdemir’e yakıştırılmasa da, bizler, sosyal sorumluluk projelerimize sahip çıkıyoruz. Bugün vizyonu olmayan çevrelerce ‘3-5 fidan ve bez’ denilerek, aşağılanmaya çalışılan bu küçük ve güzel başlangıcın, 54 ülkeye tanıtılmasından sonra üreteceği güzel duyguların, şirin Ereğlimize katmadeğer olarak döneceğini ve bu çevreleri utandıracağından eminiz. Bu kartopu, bir çığa döndüğünde altında ezileceklerdir. Erdemir’den sadece menfaat bekleyen çevreler bu şehre ve kurumlarına yakışmadıklarını anlayacaklardır.

Ziyaret sonrası Pınarcık köyü muhtarı Hasan Korkmaz, kadınların ilk üretimi olan elpek bezlerini OYAK yöneticilerine takdim etti.

OYAK Yöneticileri de muhtar Korkmaz ve Duman’a OYAK’ın hatıra parasını hediye etti.

Yorumlar

two × five =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.