enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6364
EURO
19,5595
ALTIN
1.059,91
BIST
4.957,77

BATİYAC’tan Vali Tutulmaz açıklaması

Kısa adı BATİYAC olan Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti yazılı bir açıklama yaparak, Fox TV ana haber spikeri Selçuk Tepeli’yi uyardı..

BATİYAC’tan Vali Tutulmaz açıklaması
27.10.2022 13:34
A+
A-

Açıklama şöyle:

26 Ekim Çarşamba akşamı Fox Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli’nin Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı hedef alan söylemleri hiçbir şekilde meslek ilkemize uymayan haddi aşan açıklamalardır. Devletimizin il genelindeki en üst temsilcisi olan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a “Zonguldak valisi kim ya?” gibi ithamlarda bulunarak saygısızca bir tutum sergileyen Selçuk Tepeli’yi uyarıyoruz.

Bilindiği üzere komşumuz Bartın ilinde yaşanan maden ocağı patlaması sonucunda 41 maden çalışanımız şehit olmuş ülke olarak canımız yanmıştı. Acımızın taze olması ön görülmüş ve 29 Ekim akşamı Cumhuriyet Bayramındayapılması planlanan Edip Akbayram konseri valilik tarafından iptal edilmişti. Bu alınan kararı siyasi olarak değerlendirmek ise bir hayli anlamsızdır. Yaşanan gelişmeler neticesinde meslektaşımız olan Selçuk Tepeli’nin ana haber bülteninde yaptığı bu anlamsız ve hadsiz aşırı tepki her şeyden önce bir Zonguldaklı olarak hepimizi derinden yaralamıştır. Eleştirilerin her daim yapıcı olması, had sınırları içerisinde yapılması biz basının öncelikli kuralı olmalıdır. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz.

Unutulmamalıdır ki Zonguldak cumhuriyetin ilanından sonraki ilk il ünvanına sahiptir. Zonguldak Cumhuriyet değerlerine her daim sahip çıkmış ve o ilkeler doğrultusunda devletçi anlayış ile var olmuş güzide bir ilimizdir. Tekrardan Zonguldak ilimize ve ilimizin valisine yapılan bu mesnetsiz söylemleri nedeniyle uyarıyor, herkesi sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.