enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpereğlizonguldakkdz. ereğligazetehaberson dakika
DOLAR
18,6403
EURO
19,5641
ALTIN
1.060,04
BIST
4.957,77

Kaymakam Yapıcı, Uzun Mehmet’i andı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI’nın “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” nedeni ile mesaj yayımladı.

Kaymakam Yapıcı, Uzun Mehmet’i andı
08.11.2022 12:55
A+
A-

Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI’nın8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günüdolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj aşağıda yer almaktadır.

Uzun Mehmet tarafından 8 Kasım 1829’ da taş kömürünün bulunması, bölgemizin gelişmesine ve Ülkemizin ekonomisine katkı sağlamada şüphesiz büyük bir öneme sahiptir.

Sanayinin en önemli enerji kaynaklarından biri olan taş kömürünün bulunduğu günden bugüne kadar, aynı zamanda bugün de bu bölgede varlığını sürdürüyor olması sebebiyle, ilçemizin sanayileşmesi sağlanmış, bu gelişmeyle de fabrikaların kurulmasına da vesile olmuştur.

Taşkömürünün bulunması aynı zamanda, gelişen sanayileşme ile civardaki fabrikalarda çalışmak için Ülkemizin birçok yerinden gelen vatandaşlarımız istihdamını sağlamıştır.

“8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü” olarak andığımız bu anlamlı gün vesilesi ile başta yeryüzüne çıkartılması çok zor bir iş olan Karaelması bulan Uzun Mehmet’i, bu uğurda şehit verdiğimiz değerli madencilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Ülkemize çok büyük katkı sağlayan taşkömürünü yerin metrelerce altından çıkartmak gibi zorlu ve sabır gerektiren görevi yerine getiren değerli madencilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Mehmet YAPICI

Kaymakam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.